Як обирати свинину?

М’ясо свинини — основний продукт у білковому раціоні українців. Складно уявити національну кухню без ароматної свинячої ковбаски, борщу на свинині, соковитих котлет, голубців, вареників. Свинину доводиться купувати частіше за інше м’ясо, тому запам’ятайте ці практичні поради. За функціональним призначенням:

● Ошийок, передня хребтова частина — шашлик, супи, печеня, запікання шматком.

● Корейка, спинна частина — котлети, відбивні, шашлик, биточки.

● Вирізка — підходить практично для будь-якої м’ясної страви, універсальна частина свинячої туші.

● Окіст — для шинки, копчення, на фарш, для приготування котлет і печені.

 

Як обрати яловичину?

Перше — це визначитися з метою. На фарш краще брати таку частину коров’ячої туші, як окіст. Для смаження більше підходить вирізка (стейки, відбивні, медальйони). Для варіння й тушкування з овочами, а також для ніжного бульйону найкраще купити грудинку.

Дуже важливо під час вибору яловичини враховувати колір м’яса. Він має бути червоним, насиченим, без зелених і синюватих відтінків.

Залежно від частини, яловиче м’ясо може бути пісним або з вкрапленнями ніжного жиру. Найдорожчий сорт — мармурова яловичина. Також високо цінуються стейки, витримані спеціальним чином. Це єдиний випадок — витримані стейки, — коли яловичина може мати бурий відтінок. Інакше це свідчення «другої» свіжості або похилого віку забитої тварини.

 

Як обрати курятину?

Куряче м’ясо цінують за смак і користь, а також різноманіття страв, які можна з нього приготувати.

На тілі птиці не повинно бути слідів від проколів, які залишають спеціальні шпринцювальні машини, також не має бути слідів крововиливу. Відтінок шкірки має бути ясно-рожевим, саме м’ясо трохи червонястим. Якщо колір шкіри жовтий або сірий, а м’ясо неприродно яскраво-червоне, краще відмовитися від купівлі. До такого продукту додали барвник і це може бути небезпечно для здоров’я.

Зовнішній вигляд має бути приємний: птах добре очищений від нутрощів, відсутнє пір’я та різні ушкодження, кров’яні згустки, надломи.

Вважається, що свинячий або яловичий жир має бути білого кольору. Курячий жир, навпаки, жовтого кольору. У свіжого м’яса це світло-жовтий відтінок.

Ще один важливий чинник, за яким слід вибирати м’ясо, – це запах. Якщо продукт хоч трохи віддає тухлятиною, ні в якому разі не купуйте його.

 

Що потрібно знати про м'ясо?

Червоне м'ясо

Яловичина, свинина, баранина вважаються "червоними". Білим м'ясом називають кролятину, курятину і телятину. Червоне м'ясо є багатим джерелом заліза і білка. Креатини, мінерали, фосфор, вітаміни - все це складові продукту. Проте, регулярне споживання червоного м'яса шкідливо для здоров'я через його насиченість жиром. Це сприяє розвитку раку молочної залози, шлунка, сечового міхура. Через надмірне вживання продукту може виникнути гіпертонія, артрит і багато інших захворювань. Висновок простий: вживати червоне м'ясо в міру.

Біле м'ясо

Американські вчені вважають, що воно корисніше для здоров'я, ніж червоне. Допомагає підтримувати нормальний рівень холестерину, кров'яного тиску, зміцнює імунітет. Серцево-судинна система тих, хто любить біле м'ясо, набагато здоровіша, ніж у їдців "червоного".

Свинина

Найкалорійніше і жирне м'ясо. Для дієтичного харчування краще використовувати свинячу вирізку або лопатку.

Яловичина

У цьому м'ясі багато заліза, тому лікарі говорять про його користь. Дітям і літнім людям не рекомендують їсти стару з яловичини, так як вона погано засвоюється.

Баранина

У ній мало холестерину, зате багато фтору. Сприяє роботі підшлункової залози.

Телятина

Дуже ніжне світле м'ясо. Його рекомендують вживати тим, хто страждає хворобами шлунково-кишкового тракту, а також маленьким дітям.

Кролятина

Вважається дієтичним продуктом, так як засвоюється організмом на 90%. Містить найбільше білків і ненасичених жирних кислот у порівнянні з іншими видами м'яса.

Індичка

Найбільш низькокалорійне, але при цьому поживне м'ясо, відмінно підходить тим, хто дотримується дієти. Деякі її частини належать до червоного м'яса, а деякі - до білого. Не викликає алергії.

Курятина

Легке м'ясо, яке прекрасно засвоюється організмом. У курятини багато фосфору, вона покращує роботу шлунка. Курячий бульйон сприяє виробленню шлункового соку, тому може бути шкідливим при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Їжте тільки корисні продукти! Готуйте багаті вітамінами м'ясні страви за допомогою приладів Kenwood.